Strateško partnerstvo Mreža - Uspešen zaključek Mreže

31.01.2022

Strateško partnerstvo Mreža, ki je delovalo od leta 2019 do 2022, je uspešno zaključilo predvidene aktivnosti. Sestavljali so ga Mladinski center Dravinjske doline (MCDD), Društvo NOVUS, Zavod VOZIM, Andragoško društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Velenje (Uni 3) in Zavod USPEŠEN.SI. Na zadnji dan aktivnosti partnerstva so objavili e-publikacijo metodologij (tukaj), ki so jih razvili_e na podlagi dveh analiz potreb ranljivih ciljnih skupin v občini Slovenske Konjice in Mestnih občinah Celje in Velenje. Publikacija vsebuje izbor 29 metodologij s področja digitalne pismenosti, preventive in osebnostne rasti, fizične aktivnosti, kariernih in poslovnih vsebin, spodbujanja kreativnosti, jezikovnih tečajev, družabništva in prostega časa ter človekovih pravic. Metodologije so barvno označene glede na to, kateri ciljni skupini ali več tem so namenjene. Vabljeni_e k pregledu metodologij in uporabi teh. Partnerstvo Mreža je v času delovanja uspešno razvilo dve novi projektni ideji – Najdi.se (Zavod VOZIM in MCDD) in Di-FIT - Digitalni fitnes dolgožive družbe (Društvo Novus in Uni 3), v sklopu katerih bo  v letu 2022 nadaljevalo z učinkovitim sodelovanjem. Aktivnosti partnerstva Mreža je sofinanciralo Ministrstvo za javno upravo v okviru JR za razvoj in profesionalizacijo NVO in prostovoljstva 2019.