Nefiks usposabljanje

23.04.2018

Na Zavod Nefiks si prizadevajo, da svojim prostovoljcem in mladim pomagajo pri razvijanju njihovih spretnosti, pri iskanju zanje pravega poklica in udejanjanju želja v zaposlitev. Mladim omogočajo, da se aktivno udejstvujejo na jezikovnem področju (jezikovni klubi), na področju karierne orientacije in dela z mladimi (karierni klubi), na mednarodnem področju (mednarodni klubi), na področju dela z mladimi iskalci zaposlitve in številnih drugih.

Udeležili smo se 3 urnega usposabljanja in druženja za vse potencialne prostovoljce, ki prihajamo iz savinjske regije. Seznanili so nas z njihovimi aktualnimi projekti in iskanjem možnosti za skupno sodelovanje.

Osrednja tema usposabljanja:
- osnove vodenja in priprave delavnic,
- spoznavanje Nefiks projektov (karierni klubi, jezikovni klubi, mednarodni klubi, kolegice,...),
- osnove uporabe e-Nefiksa in Nefiks tutorstvo.

Kaj smo pridobili:
- znanje o izvajanju delavnic in mladinskih aktivnosti,
- možnost brezplačnega vključevanja v nacionalne in mednarodne aktivnosti,
- vpis v e-Nefiks, ki okrepi CV,
- možnost mreženja s potencialnimi delodajalci.