Drugi o nas

O Društvu NOVUS in Centru za družine Harmonija na Velenjcan.si, februar 2023

28.02.2023

Društvo NOVUS je bilo med dvanajstimi centri za družine v Sloveniji izbrano kot primer dobre prakse.

V Velenju potekala prva svetovna kavarna "Ko bom županja-župan, bom..." - Velenjcan.si, november 2022

10.11.2022

Društvo NOVUS je v okviru programa Regionalno stičišče NVO savinjske regije NOVUS, ki je podprt s strani Ministrstva za javno upravo iz Sklada za razvoj NVO, izvedlo prvo svetovno kavarno "Ko bom županja-župan, bom...".

Vključevanje oseb, ki so pred izgubo zaposlitve, v ukrepe na trgu dela (SPIN) - Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS, november 2022

03.11.2022

Z 31. oktobrom 2022 se je končal še eden od uspešnih programov za razvoj kompetenc posameznikov, v katerem je Društvo NOVUS sodeloval kot projektni partner v obdobju 2018–2022. Več si preberite v prispevku Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada RS.

Digitalizacija: povezuje ali ločuje? - Vzajemna, maj 2022

01.06.2022

Društvo NOVUS, Društvo upokojencev Velenje in Adrogoško društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Velenje so skupaj zasnovali projekt Digitalni fitnes dolgožive družbe ali krajše Di-FIT, ki starejšim omogoča pridobivanje in razvijanje digitalnih kompetenc in socialno vključevanje v družbo. O tem so pisali v časopisu Vzajemna - letnik 48.

Zmanjšati razkorak pri uporabi digitalnih tehnologij med starejšimi - Savinjske novice, april 2022

05.05.2022

Tri velenjska društva so skupaj z več kot dvajsetimi pridruženimi partnerji iz vse Slovenije zasnovali projekt Di-FIT, s katerim želijo zmanjšati razkorak pri uporabi digitalnih tehnologij med starejšimi. Več o tem si preberite v prispevku Savinjskih novic.

Digitalna tehnologija je del našega vsakdana - Naš Čas, april 2022

03.05.2022

Starejši se želijo naučiti uporabljati sodobne naprave - projekt Di-FIT jim to omogoča. Preberite več v prispevku novinarke Diane Janežič.

Začetek projekta »Digitalni fitnes dolgožive družbe« - MojaLeta, april 2022

O projektu »Digitalni fitnes dolgožive družbe« na portalu mojaleta.si.

Varnastarost.si o projektu Di-FIT, april 2022

08.04.2022

Digitalna tehnologija spreminja svet in način življenja. Na portalu varnastarost.si so predstavili projekt Di-FIT, ki je zasnovan na konceptu zmanjšanja digitalnega razkoraka pri ciljni skupini starejših.

Projekt "Digitalni fitnes dolgožive družbe" - e-koroska.si, april 2022

04.04.2022

Predstavitev projekta Di-FIT - "Digitalni fitnes dolgožive družbe" na e-koroska.si.

Pripravljajo se na Dnevni center aktivnosti - Naš Čas, februar 2022

01.03.2022

Društvo upokojencev Velenje bo odprlo prvi Dnevni center aktivnosti za starejše v Šaleški dolini. Z Društvom NOVUS in Univerzo za tretje življenjsko obdobje sodelujejo tudi v projektu Di-FIT, ki ga sofinancira Ministrstvo za javno upravo in omogoča zaposlitev strokovne sodelavke, ki bo v centru vodila tudi aktivnosti s področja digitalizacije. Več o tem je pisala novinarka Tina Felicijan. Vabljeni k branju.